Poprzedni temat «» Następny temat
kultura wschodu
Autor Wiadomość
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 28 Lipiec 2005   kultura wschodu

Nazwałem ten temat kultura wschodu - wiem ze bardzo ogólnie ale myśle ze tak będzie wygodnie.

Chcialem was zapytac czy poza sportami walki interesujecie sie kulturach dalekiego wschodu, moze jakiegos konkretnego panstwa ? Może zainteresowała was kuchnia tamtejszych krajów ? Czy wasze domy, pokoje są umeblowane na wschodnie style ?

Jak to jest czy interesujecie sie tylko sztukami walki czy moze czyms wiecej ?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 28 Lipiec 2005   

u mnie to ogolem japonia, tamtejsze tradycje i kultura...
no i co najlepsze mitologia, tudzież wszystkie potwory tak zwane, Joukai'e no i co mnie w japonii zachyca to wiara w smoki jako w te dobre, an ie coś na co trzeba robić krucjaty i tępić bo to zło wcielone...
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 31 Lipiec 2005   

Tak naprawdę to sztuki walki poznałem jak zaczęłem się interesować Japonią. W sumie ciekawił mnie ich dzień. Te różne pokłony ceremonie przy herbacie. A teraz kilka linków :mrgreen:
http://strazprzyboczna.magma-net.pl/ w zakładce sztuka
http://www.wisnia.xt.pl/
http://www.vivi.strefa.pl/japan/
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 2 Sierpień 2005   

Xaero napisał/a:
Tak naprawdę to sztuki walki poznałem jak zaczęłem się interesować Japonią. W sumie ciekawił mnie ich dzień. Te różne pokłony ceremonie przy herbacie.
A pijesz herbate w taki sposob jak japonczycy ?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 3 Sierpień 2005   

To ja sie wtrące , odtwożyć chanoyu(ceremonie picia herbaty) jest naprawde trudno ale japończycy nie urządzają zawsze chanoyu gdy chcą sie napić cherbaty. Ja często pijam najpopularniejszą japońską herbate zieloną sencha , większośc nażeka na jej smak ale mi odpowiada , tylko trzeba ją umieć zaparzyć.
 
 
 
Lothian 
Posiada 2 dan

Trenuję: iaido, shotokan
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 86
Skąd: Z choinki ;)
Wysłany: 3 Sierpień 2005   

A ja to lubię sake :D
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 3 Sierpień 2005   

Lothian napisał/a:
A ja to lubię sake :D
Jak czesto popijasz ?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Sierpień 2005   

raczej: skąd bierzesz w polsce sake? ( chyba ze kozystasz z jakiegos polskiego wyrobu...)
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
marciniak
[Usunięty]

Wysłany: 5 Sierpień 2005   

Interesuje się kulturą japonską, ale nie tylko, nie jestem fanatykiem samurajstwa, wiem jakie sa ciemne strony japonskiej obyczajowości. Dzisiaj to już wygląda zupełnie inaczej, Japończycy potrafią się mocno dziwić, że ktoś w Europie potrafi przeprowadzać ceremonię parzenia herbaty. U nich jest tradycja dziedziczenia, tytułologia itp. także często sensei zajmujący się chanoyu nie ma na ten temat zielonego pojęcia, bo odziedziczył tytuł po ojcu czy dziadku, ale samą tradycję i jej kultywowanie ma w głębokim poważaniu. Japończycy bardzo rzadko kultywują te stare tradycje (Polacy też swoich tradycji nie kultywują, więc nie ma co się dziwić), pozostało już niewiele dawnych aspektów kultury japońskiej, dzisiaj to tam rządzą wzorce amerykanskie - myszka miki, fast food i Mtv. Tutaj naskrobałem coś na temat kultury japońskiej Japonia - kultura w menu Japonia, nastepnie kultura.
 
 
gilotyna
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sierpień 2005   

japonskie domki,ogródki i sakke :)))

Edit=Ryuzoku=>Gilotyna, staraj sie troszke bardziej precyzować treść posta ok?mam moda od niedawna i naprawde nei chce zaczynać od kasowania postów, ale ja w tym poście widze tyle sensu co jakby nagle napisać gdzieś że lubisz masło, rozwijaj treść do całych zdań...
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sierpień 2005   

Cytat:
pozostało już niewiele dawnych aspektów kultury japońskiej, dzisiaj to tam rządzą wzorce amerykanskie - myszka miki, fast food i Mtv

akurat z tym sie nie zgodze zabardzo, coprawda fast-food owszem ejst tam rozpowszechniony, ale to bardziej przez to że japończycy to lekko mówiac pracoholicy i nie mają czasu na gotowanie, co do mtv i myszki miki jednak wygląda to zupełnie inaczej, japończycy mają własną muzykę, i kulturę opierającą sie na anime, a nie myszce miki-z czego widze to tak, anime jesto wilee lepsze niż myszka miki, a muzyka japońska jest wspaniała, i chociaż słowa ma ładnie podobierane...
 
 
marciniak
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sierpień 2005   

Cytat:
akurat z tym sie nie zgodze zabardzo, coprawda fast-food owszem ejst tam rozpowszechniony, ale to bardziej przez to że japończycy to lekko mówiac pracoholicy i nie mają czasu na gotowanie, co do mtv i myszki miki jednak wygląda to zupełnie inaczej, japończycy mają własną muzykę, i kulturę opierającą sie na anime, a nie myszce miki-z czego widze to tak, anime jesto wilee lepsze niż myszka miki, a muzyka japońska jest wspaniała, i chociaż słowa ma ładnie podobierane...
W jakiś sposób masz, rację tyle Polacy to też pracoholicy, przynajmniej ci którzy pracują, porównaj ile my mamy godzin pracy, a ile narody Europy... Co do jedzenia, to im się gotowac nie chce. Do mnie nie trafia gadka, że nie jem tego czy tamtego, bo nie mam czasu na gotowanie. Na jedzeniu nie można oszczędzać czasu i pieniędzy - po prostu fast food jest szybki i prosty i zarazem wygodny. Co do anime to masz rację, chodziło mi bardziej o wzorzec - anime też jest w wiekszości proste, że aż miejscami powala głupotą, także niedaleko krąży ten wredny mikki maus. Co do muzyki japońskiej, to wierz mi, że nikt jej nie słucha, podobnie zresztą jest w POlsce - naszej narodowej muzyki też mało kto słucha. Czemu sądzisz, że on i opierają swą kulturę na anime, chyba trochę za mocno powiedziane.
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sierpień 2005   

Cytat:
Co do muzyki japońskiej, to wierz mi, że nikt jej nie słucha

to moze nikt poza mna i pewna grupa znajomych-tyle ze sie nie liczymy jako japonczycy...
a co do pracoholizmu...owszem polacy maja duzo godzin pracy, ale chodzilo mi o ot ze tam czesto sie w tej pracy staraja, a w polsce jest tak ze w wiekszosci potrafi byc obojetne czy pracuje czy nie, a jak juz sie jakis znajdzie to pracuje jak najlepiej tylko dlatego ze bezrobocie i innej roboty sadzi ze nie znajdzie-prawda jest taka ze praca jest ale chetnych brak...
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 8 Sierpień 2005   

wojownik napisał/a:
A pijesz herbate w taki sposob jak japonczycy ?
To znaczy zdarzyło się 2 razy. Jest to dosyć dziwne i wkurzające ale to lubię.
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 9 Sierpień 2005   

Xaero napisał/a:
wojownik napisał/a:
A pijesz herbate w taki sposob jak japonczycy ?
To znaczy zdarzyło się 2 razy. Jest to dosyć dziwne i wkurzające ale to lubię.


a co rozumiesz przez: w taki sposób jak japończycy ?bo to dla mnie dziwne stwierdzenie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group