Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze stawem biodrowym a powrot do treningow
Autor Wiadomość
weiken 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: 30 Styczeń 2014   Problem ze stawem biodrowym a powrot do treningow

Witem serdecznie wszystkich.
Jestem nowy na forum.

Otóż.....Mam mały problem. W zasadzie nie taki mały, pare lat temu trenowałem karate.
Piękny sport, dawał mi duzo satysfakcji i radosci:)
Jednak pozniej kiedy zmienilem prace na 3 zmianowa musialem sie pozegnac z treningami, gdyz byly one o stalych, niezmiennych godzinach a ja pracowalem na rozne goodziny:(((
Jakis czas temu sie wszystko zmienilo.
Znow rozpalil sie we mnie "duch sportu" i bardzo chce wrocic do treningow.
Nie jezdzilem na zadne zawodych czy cos nie krecilo mnie to jakos zeby brac w nich udzialy tylko jako widz:) Trenowalem sam dla siebie.
Tu sie zaczyna wlasnie problem.....
Juz duzo wczesniej kiedy zaczynalem treningi z karate (bylo jeszcze kung fu ale mniejsza o to:) zauwazylem u siebie problem z biodrami.
Kiedy np. robie okrezny ruch noga o 360 stopni, kiedy noga wraca czuje trakie "chrupniecie" w lewej i duzo slabsze w prawej nodze (w stawie)
W teningach mi to nie przeszkadzalo szczerze mowieac raczej mnie tez nie bolalo. Jednaze czulem dyskomfort.
Bylem u ortopedy skierowal mnie na jakies "bioprady;p"(jak ja to nazwyalem;p)
Co foaktycznie torche pomoglo jednak na krotko.
Teraz chce zaczac treningi teakwonod:(( Boje sie ze nie dam rady, ze pod czas rozaciagania co sie stanie itd.
Nie wyobrazm sobie dalej zycia bez treningow:(
Jestem umowiony z ortopeda ae dopiero 20 lutego prywatnie....
Ogolnie to zaburzenie nazywa sie chyba "Trzeszczenie biodra" To czekanie mie dobija.
Chcialbym jak naszybciej zaczac treningi jednak obawiem sie ze moge miec problemy....
Jak chodze czy biegam nic sie nie dzieje zlego geeralnie tez w zyciu naormalnym mi tez nie przeszkadza, zas w tekwondo sa glownie kopniecia stad moje obawy:(
Jezeli ortopeda nic nie wskora to wroce na karate i tez bedzie fajnie:) Jednak ciagnie mnie bardziej na tekwondo:)
Co w o tym sądzicie?
Chyba tyle:p
Pozdrawiam.
 
 
Fraggles 
Posiada 2 dan

Trenuję: Shaolin Kempo
Wiek: 54
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 54
Skąd: Warszawa, Lublin
Wysłany: 15 Kwiecień 2014   

Muszę Cię chyba zmartwić, Taekwondo może być zabójcze dla Twojego biodra. Jest tam bardzo dużo kopnięć przy pełnej siule w powietrze, więc stawy załatwiają się wręcz same...
_________________
Fraggles
 
 
Nadrian90
[Usunięty]

Wysłany: 29 Kwiecień 2014   

Zgodzę się. Ogólnie radzę przestać ćwiczyć bo z biodrami może być dopiero początek końca
 
 
niedozwolonanazwa 
Posiada 1 dan

Trenuję: MT
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 44
Wysłany: 13 Listopad 2014   

Warto skonsultować się tutaj z lekarzem sportowy,m,który także wyrazi swoją opinię,nie mniej jednak taki uraz jest poważny i w żadnym wypadku nie możesz przeciążać tego biodra bo powikłania mogę być potem bardzo bolesne i długotrwałe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group